Dzisiejszy szczęśliwy numerek to: 22

Informacje w języku ukraińskim

TRYTYTKA

W naszej szkole od kwietnia 2016 roku działa spółdzielnia uczniowska. Nazwaliśmy ją ze względu na specyfikę kształcenia  TRYTYTKA. Każdy samochodziarz wie – gadżet niezbędny do naprawy. Wymyśliliśmy ją z prozaicznych przyczyn. W naszej szkole przez długi okres czasu nie było sklepiku, ale zostało trochę wolnego miejsca na niskim parterze.  Odnowiliśmy je i znaleźliśmy formułę na istnienie własnego, uczniowskiego sklepiku.

Powołaliśmy spółdzielnię

Jest ona organizacją uczniów, prowadzoną przez nas samodzielnie pod opieką nauczyciela, w naszym przypadku jednocześnie opiekuna Samorządu Uczniowskiego, czyli pani  Grabskiej. Działamy w strukturach szkoły na podstawie statutu  uchwalonego przez Walne Zgromadzenie  Członków – Założycieli. Pracujemy w naszym własnym sklepiku na zmiany. Działamy zespołowo i wspieramy się. Mamy własną firmę, kształtujemy umiejętności zespołowego działania i gospodarowania w warunkach gospodarki rynkowej, w naszym przypadku na polu działalności handlowej. Przyda się jako doświadczenie na przyszłość.

Sami decydujemy o sposobie wykorzystywania wypracowanej nadwyżki bilansowej, czyli tego, co uda nam się zarobić.  Postanowiliśmy zorganizować wewnętrzne konkursy zawodowe na najlepszego ucznia - zawodowca danej klasy i najlepszą klasę w szkole.

Mamy satysfakcję i wielu stałych klientów, a co najważniejsze miejsce do spokojnego zjedzenia drugiego śniadania. Aktualnym prezesem Spółdzielni jest Krzysztof Pelski z klasy IIITSA. Pozostali członkowie prezydium to – Jakub Tameczka i Jakub Marcula.  

A co nowego?
Bierzemy udział w konkursie na najlepszą spółdzielnię uczniowską.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy .

WKRÓTCE czekają nas wybory nowego prezydium Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

© 2017 ZSP 22. All Rights Reserved.

Powered by: