Dzisiejszy szczęśliwy numerek to: 5

Aktualności

Uwaga!!! Ogólnopolska akcja czytelnicza

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ – OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA CZYTAJ PL

Nasza szkoła bierze udział udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej Czytaj PL. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Nie z tej Ziemi”. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków.

Akcja rozpoczęła  się 2 listopada i potrwa do końca miesiąca. Przez ten czas  można za darmo czytać 12 książek, udostępnionych w tym roku przez OrganizatorówCzytaj PL: Miasto Kraków, KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Woblink. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki, zaś akcja dofinansowana jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biblioteka szkolna zachęca do wzięcia udziału w akcji!!!
Aby wziąć w niej udział należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR, który jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której znajduje się 12 wyjątkowych książek. Dołącz do akcji – 
kod QR i szczegóły postępowania krok po kroku.

Wśród 12 tytułów znalazły się w tym roku aż 4 reportaże. Na tegorocznej liście nie zabrakło również kryminałów i fantastyki. Jest też coś dla miłośników literatury pięknej i powieści o miłości.

Wyjątkowe miejsce wśród udostępnianych w tym roku książek zajmują pozycje związane ze Stanisławem Lemem. To ukłon Organizatorów związany z obchodzonym w 2021 roku Rokiem Lema. Na czytelników czekają opowiadania mistrza polskiej fantastyki, czyli „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” oraz „Awantury na tle powszechnego ciążenia” Tomasza Lema – biografii pisarza napisanej przez jego syna.

Lista dostępnych książek:
Kryminały
Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych” (2020, Wydawnictwo Marginesy)
Robert Małecki „Żałobnica” (2021, Wydawnictwo Czwarta Strona) –
Fantastyka
Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” (2021, Wydawnictwo Literackie)
Marcin Mortka „Nie ma tego złego” (2021, Wydawnictwo SQN)
Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra” (2020, Wydawnictwo Rebis) _  prequel bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”.
Literatura piękna polska
Kornel Filipowicz „Formikarium” (2021, Wydawnictwo Znak)
Literatura obyczajowa
Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka” (2021, Wydawnictwo Filia)
Literatura faktu, reportaż
Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (2020, Wydawnictwo Karakter)
Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia” (2020, Wydawnictwo Otwarte)
Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze” (2019, Wydawnictwo Poznańskie)
Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (2021, Wydawnictwo Dowody na istnienie)
Biografia
Tomasz Lem „Awantury na tle powszechnego ciążenia” (2009, Wydawnictwo Literackie)

https://czytajpl.pl/2021/10/28/czytaj-pl-akcja-nie-z-tej-ziemi/

 

 

© 2017 ZSP 22. All Rights Reserved.

Powered by: